KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17252400

nr 1725 2400

Majalisa Alexandersson

(1934-2024), Sverige

Skulptur, "Blommande Valborg". Signerad, daterad -90, Lergods. Höjd: 39 cm

Majalisa Alexandersson, svensk skulptör född 1934, död 2024.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 22 september 2025
kl 18:33:17

19/9 20:17:39 1      300 kr
22/9 18:28:17 2      Vinnande bud

Majalisa Alexandersson

Läs mer om Majalisa Alexandersson
Lergods